top of page

Martin Kráľ a Veronika Strapková
spojili sily na pomoc deťom
v dojímavej piesni Nesmrteľná

Martin-Kral-nesmrtelna.jpg

Bratislava | 11.06.2019

Skladateľ a klavirista Martin Kráľ pripravuje svoj nový autorský album, ktorý by mal vyjsť začiatkom budúceho roka 2020. Nová skladba „NESMRTEĽNÁ“ sa však spája s úplne inou myšlienkou, keďže len minulý mesiac sa samotný skladateľ stal ambasádorom detskej onkológie v Bratislave.

„Sme tím zložený z rodičov detí, vyliečených pacientov a zainteresovaných profesionálov. Prechádzame si s deťmi na bratislavskej detskej onkológii dlhodobú a náročnú liečbu. Preto vieme, čo to obnáša pre rodiny s takto chorým dieťaťom. Rozhodli sme sa pomáhať a odovzdávať naše skúsenosti iným, preto sme nesmierne radi, že práve Martin, ktorý s nami už dlhodobo spolupracuje prijal našu ponuku byť jedným z našich ambasádorov. Vznikli sme v decembri 2015 a fungujeme priamo na Klinike detskej hematológie a onkológie DFNsP Bratislava. V roku 2016 sme sa stali právoplatným členom medzinárodnej organizácie Childhood Cancer International (CCI) a hájime tak záujmy slovenských onkologických detských pacientov. Skladba je nádherná, preto sme radi, že je venovaná práve našim malým pacientom", hovorí vďačne riaditeľka neziskovej organizácie Deťom s rakovinou Katarína Kősegiová. Celkový klip bol pod taktovkou režiséra Ján DoubleJ Jančoka, mix master mal na starosti Marek Šurín a o final aranž sa postaral Emil „ESSO“ Smoliga.

„Inšpiráciou mi bol reálny život, keďže moja teta zápasila s touto zákernou chorobou a po 12 rokoch túto bitku žiaľ prehrala. Téma skladby je šírenie nádeje, sily a vytrvalosti v boji proti tejto chorobe. Som nesmierne rád, že ich môžeme aj prostredníctvom mojej hudby takto podporiť, začo ďakujem aj partnerovi Royal Water, že mohol vzniknúť pre nich klip a že ich vieme zásobovať v nemocnici touto „živou vodou“, ktorá im svojim zložením pomáha. Ale najmä! Nevzdať sa, neprestať bojovať a hlavne, aby si uvedomovali, že nie sú v tom sami, sme tu pre nich“, vysvetľuje svoju skladbu skladateľ a čerstvý ambasádor n.o. Deťom s rakovinou Martin Kráľ.

 

O emotívny text sa postarala speváčka Veronika Strapková, ktorá zároveň prepožičala svoj nádherný hlas skladbe „NESMRTEĽNÁ“.

“Keď mi Martin povedal, že mi musí pustiť jednu pieseň, teda jeho klavírnu verziu hudby, ktorú zložil, okamžite sa mi zapáčila. Bolo to úžasne silné, a hneď na prvé počutie som vedela akú melódiu chcem vytvoriť. Keď mi povedal o jeho tete ktorá odišla v dôsledku ťažkej rakoviny, vedela som o čom budem písať. Mala som totiž tiež blízkeho človeka, ktorý takto odišiel. Dúfam, že to obe naše blízke osoby tam hore niekde počujú. Zároveň si myslím, že je veľmi dôležité motivovať ľudí, ktorí bojujú s chorobami a ukázať im že na nich myslíme a chceme ich podporiť, čo možno najviac ako sa dá. Nechceli sme zložiť smutnú skladbu, ale akýsi manifest tej sily, ktorú v sebe nachádzajú onkologickí pacienti a naši najmenší. Nesmierne si vážim všetkých, ktorí aj v ťažkých chvíľach rozdávajú dobrú emóciu. A ak by nevládali chcem im len odkázať, že je to v poriadku a sme tu pre nich, vnímame ich boj. Že nemusia ísť niekam do kúta, aby ľudí neobťažovali svojím trápením. Treba si pomáhať a venovať sa týmto veciam. Upriamovať na to pozornosť, aby sa na to nachádzali lepšie prostriedky pomoci. O tom je tá pieseň, o sile, motivácií a hlavne spolupatričnosti, ktorú veríme, že dostanú aj prostredníctvom tejto skladby”, vysvetľuje hlavnú myšlienku speváčka Veronika Strapková.
 

bottom of page