top of page

Hudobný skladateľ Martin Kráľ
vydáva svoju najosobnejšiu skladbu
Za dverami, 
v ktorej sa po prvýkrát
predstaví aj ako spevák

Martin-Kral-za-dverami.jpg

Bratislava | 13.12.2021

Pesnička s názvom Za dverami je Martinovou osobnou a intímnou výpoveďou, ktorou poslucháča púšťa do svojich privátnych sfér. Prekvapením pre všetkých fanúšikov je, že Martin sa v tejto pesničke predstaví nielen ako skladateľ a klavirista, autor textu, ale po prvýkrát aj ako spevák.

Hudobný skladateľ a klavirista Martin Kráľ je známy tým, že komponuje srdcom. Ako sám hovorí, nápad na pesničku prichádza zväčša v okamihu, keď to najmenej očakáva. „Moja tvorba odráža to, čo momentálne prežívam. Mnohokrát premýšľam nad sebou samým a nad svojim životom. Dávam emóciám voľný priebeh, sadnem si ku klavíru a všetko sa potom deje spontánne a prirodzene, takpovediac za pár minút.“

Rovnako vznikol aj jeho nový singel, ktorý dostal názov Za dverami. 


„Skladba otvára pomyselné dvere do môjho súkromia. Dáva možnosť ľuďom – fanúšikom a poslucháčom nazrieť hlboko do môjho vnútra, keď som sám. Chcel som v nej vyjadriť pokoru k životu a k ľuďom, pretože pokora je v živote veľmi dôležitá“, hovorí Martin Kráľ o vzniku pesničky. 


Martin v súčasnosti intenzívne pracuje na svojom druhom albume a hoci sme zvyknutí, že si na spoluprácu prizýva rôznych interpretov, pri novej pesničke Za dverami je to inak. Už pri jej komponovaní bola pre neho tak silná, osobná a intímna, že sa ju rozhodol hneď otextovať a sám aj naspievať.


„Nemám ambíciu stať sa spevákom, ale skladba aj text, ktorý vznikol už pri jej komponovaní vyjadruje moje pocity, je o mojom živote. Verejne v nej spievam o tme, v ktorej som žil, o chybách, ktoré som v živote spravil, a ktoré si uvedomujem. Dôležité však je, ak má človek pri sebe dobrých a úprimných priateľov, pri ktorých môže zostať sám sebou a nájsť v živote ten správny smer", dodáva Martin Kráľ.


Hudobný skladateľ a klavirista Martin Kráľ pieseň Za dverami venoval pamiatke Mekyho Žbirku: „Mekyho Žbirku som od detstva považoval za jedného z najvýraznejších a najtalentovanejších hudobníkov slovenskej hudobnej scény. Stala sa z neho legenda slovenského popu. Vždy som ho vnímal ako slušného človeka, prajného a pokorného umelca. Bol pre mňa veľkou inšpiráciou a jeho platne budú vždy zdobiť moje klavírne štúdio.“ 


Singel Za dverami vychádza spolu s videoklipom, ktorý vznikol pod taktovkou režiséra a kameramana Jána DoubleJ Jančoka, o mix master a final aranž pesničky sa postaral Ján Zborovjan. 

bottom of page